כחברה ישראלית, אנו מבינים את ההשפעה של הזמנים המאתגרים שמדינתנו עוברת כעת. ליבנו עם המשפחות השכולות, משפחות הנפגעים והנעדרים, תושבי עוטף עזה והדרום, כוחות הביטחון וההצלה ואזרחי ישראל. בזמני אי וודאות, חשוב שעסקים ימשיכו לשרוד תוך הבטחת בטיחותם ורווחתם של העובדים והלקוחות. צירפנו לכם למטה כמה עצות מאיתנו.

ביחד ננצח
 • בטיחות קודמת לכל:
  תנו עדיפות לבטיחות הצוות והלקוחות. וודאו שיש לכם נהלי חירום ברורים ועדכניים הכוללים הוראות פעולה במצבי חירום ושכולם יודעים מה הנהלים. תעדכנו את העובדים היכן המרחב המוגן וערכו אימוני חירום תקופתיים. במקרה הצורך, אפשרו עבודה מהבית. כמובן, בתור בעלי עסק חשוב לשים לב לעדכונים של פיקוד העורף.
 • תקשורת אפקטיבית:
  שמרו על תקשורת פתוחה ושקופה עם העובדים. תעדכנו אותם בשינויים בעסק ובתוכניות לזמן חירום.
  הקשיבו לחששותיהם ועודדו אותם לשתף בקשיים – עובדים מעורבים ומעודכנים ירגישו בטוחים ומחויבים יותר.
 • מוכנות פיננסית:
  חשוב שתהיה לכם רשת ביטחון פיננסית. במידה ויש אפשרות להחזיק בחסכונות ולשמור לעתיד כדאי לעשות זאת כדי לעמוד באי ודאות כלכלית. עקבו אחר הכספים שלכם בקפדנות ובצעו התאמות נחוצות לתקציב ולתזרים המזומנים.
 • תמיכה בלקוחות:
  במיוחד בתקופה הזאת אנחנו צריכים להיות גמישים עם הלקוחות. אפשר להציע תמיכה במידה שרלוונטית ומתאימה לכם. לדוגמה: משלוח חינם, הנחות והטבות, אפשרות לביטול או דחיית הזמנות ותשלומים. שמירה על קשר שוטף ומתן מענה מהיר לבעיות יכולים לסייע בשימור נאמנות הלקוחות.
 • רווחת העובדים:
  התחשבו ברווחה הרגשית של העובדים שלכם. הבינו שזמנים אלה יכולים להיות לחוצים, והצעת תמיכה כגון ייעוץ או חופשה קצרה עשויה להועיל.
 • הסתגלות וחדשנות:
  בחנו כיצד ניתן להתאים את המוצרים, השירותים ואפילו עיצוב החנות לצרכים המשתנים בזמן חירום. חשבו על מוצרים חדשים שיכולים לסייע כעת. שנו את אסטרטגיית השיווק והפרסום כדי להישאר רלוונטיים. חדשנות והסתגלות הם המפתח לשרוד בזמנים משבריים.
 • מעורבות קהילתית:
  תתחברו לקהילה המקומית שלכם. התרומה לקהילה והמשך הפעילות תוכל לסייע לכם להמשיך ולהתקדם.

  תקופות משבר הן אתגר אך גם הזדמנות לצמוח ולהתחדש. בעזרת תכנון נכון, הסתגלות וחשיבה יצירתית – ניתן להוביל עסק להצלחה גם בזמנים קשים. אנחנו כאן כדי לסייע לכם בניהול העסק שלכם בזמנים מאתגרים. עומדים לצדכם ויחד נצא חזקים יותר.